Jest nam niezmiernie miło poinformować, że realizowana w naszej szkole innowacja pedagogiczna „Film i nowe media”, doczekała się publikacji w książce „Szkoły poza horyzont”. Podczas konferencji „Przyszłość Edukacji”, która odbyła się w Krakowie, została zaprezentowana koncepcja publikacji. Cieszymy się, że już od 6 lat udaje się nam realizować tak ważną misję jaką jest krzewienie wśród młodych ludzi wiedzy o filmie .
Podczas konferencji zostały przedstawione projekty edukacyjne przygotowane przez uczniów z małopolskich szkół co sprzyjało temu, aby posłuchać co młodzi ludzie sądzą o współczesnej edukacji i w jakiej szkole chcieliby się uczyć. Rozmowę poprowadziła dr Katarzyna Sanak-Kosmowska z Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie przygotował panel dyskusyjny zatytułowany „Rola uniwersytetu, samorządu oraz biznesu w edukacji młodzieży z zakresu innowacji i przedsiębiorczości”, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu, nauki i biznesu. Dyskusja toczyła się wokół rozwoju współpracy międzysektorowej, poprawie jakości metod i praktyk nauczania oraz umiejętności praktycznych zdobywanych w toku edukacji.
W czasie tego wydarzenia mieliśmy przyjemność zobaczyć premierę komiksu ,,Bankructwo Małego Dżeka” opierającego się na poznaniu świata ekonomii przez najmłodszych. Został opracowany według koncepcji m.in. prof. UEK dr hab. Stanisława Mazura – Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie z rysunkami Tomasza Bereźnickiego.
Ostatnia część wydarzenia została poświęcona premierze drugiej części publikacji ,,Szkoły poza horyzont” (pod red. prof. J. Hausnera i dr hab. M. Jelonek, prof. UEK). Zawiera ona opis inicjatyw szkolnych rozwijających koncepcję edukacji relacyjnej. W książce oraz na konferencji przedstawione zostały interesujące przykłady, zmieniających szkolną rzeczywistość, dobrych praktyk z zakresu edukacji relacyjnej. Wśród nich „Film i nowe media”.