IV Festiwal Zawodów już za nami. Dnia 22 kwietnia 2016 r. do naszej szkoły zawitali zaproszeni goście z uczelni współpracujących oraz firm partnerskich.

Kolejna edycja Festiwalu Zawodów odbyła się w podobnej formule jak w roku ubiegłym. Ponownie otworzyliśmy drzwi gimnazjalistom, prezentując szkołę, pracownie oraz umożliwiając udział
w warsztatach zawodowych. Zainteresowanie młodzieży było ogromne za co bardzo dziękujemy
i serdecznie zapraszamy, jeszcze niezdecydowanych, do wyboru naszej szkoły jako dalszej ścieżki edukacyjnej.

W ramach kontynuacji akcji bytomskich władz „Zawodowcom płacą lepiej” zorganizowaliśmy atrakcyjne zajęcia dla uczniów naszej szkoły, które pozwoliły lepiej im poznać przyszły zawód.

Młodzież zamieniła lekcje na warsztaty, prelekcje i pokazy, które przeprowadzili goście z Politechniki Śląskiej z Katowic, Wyższej Szkoły Technicznej z Katowic, CINiB-y, Uniwersytetu Śląskiego
z Katowic, Zespołu Policealnych Szkół Medyczno – Społecznych z Bytomia, Kolegium Pracowników Służb Społecznych z Czeladzi, oraz naszego nowego partnera Poczty Polskiej S.A.

Wszystkie klasy brały udział w wykładach przedstawicielki CINiB-y mgr Jadwigi Witek na temat „Kto to jest rzecznik prasowy” oraz Pani mgr Justyny Serwin reprezentantki Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – „Komu potrzebny jest logopeda?”

Technicy cyfrowych procesów graficznych brali czynny udział w warsztatach zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną i Pana Grzegorza Walaszczyka.

Fototechnicy poznali tajniki nowych mediów dzięki dr Piotrowi Aptacemu z Zakładu Filmoznawstwa
i Wiedzy o Mediach Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach Wydziału Filologicznego.

Redaktor Magdalena Nowacka – Goik z Dziennika Zachodniego pokazała fototechnikom możliwości jakie dają lokalne media.

Młodzieżą kształcącą się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali opiekowali się przedstawiciele Poczty Polskiej S.A. w ramach przygotowanych zajęć praktycznych. Kolejno młodzież spotkała się z dr inż. Tadeuszem Opasiakiem z Katedry Logistyki i Transportu Przemysłowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz przedstawicielami Koła Logistycznego „Logisticad” nż. Pawłem Słowińskim i inż. Robertem Żakiem.

Awionicy zostali skonfrontowani z przedstawicielami Lotniczego Koła Naukowego Katedry Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej Adrianem Łachem i Wojciechem Fickiem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za wiedzę i umiejętności, którymi się z nami podzielili.