Animacja, duk 3D, unreal, motion capture, greenbox, mapping, nowoczesne sposoby kreacji przestrzeni multimedialnej – to tylko niektóre niesamowite warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie z kl. 2D1 podczas Dni Otwartych na katowickiej Akademii Sztuk Pieknych.

Odwiedziliśmy wydział malarstwa, gdzie podziwialiśmy m. in. freski tworzone przez studentów, a także instalacje artystyczne. Następnie udaliśmy się na wydział Grafiki Warsztatowej, gdzie uczniowie Technikum n r 4 zapoznali się z technikami druku wypukłego, płaskiego i wklęsłego.

Na wydziale Wzornictwa uczestniczyliśmy w wykładzie dotyczącym druku 3D, cięcia laserem i frezowania .

W kinie Rhino oglądaliśmy ponad 2-godzinny spektakl, złożony z realizacji filmowych studentów, komentowany na żywo przez prof. Mariana Oslislo i dr Ksawerego Kaliskiego.

Zapierające dech możliwości techniczne i wspaniała kadra, którą zapewnia Akademia powoduje, że przyznano tej uczelni niezwykle wysoką ocenę międzynarodową A+, (szóstkę z plusem).

ASP w Katowicach plasuje się od lat w ścisłej czołówce w Polsce, a nawet w Europie. Z pewnością wielu uczniów naszej szkoły z kierunku graficznego spróbuje swoich sił na egzaminach wstępnych w Akademii Stuk Pięknych w Katowicach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!