SITA to skuteczna i sprawdzona innowacyjna metoda uczenia się języków obcych, wykorzystująca wpływ stanu relaksu człowieka na łatwą percepcję i efektywne zapamiętywanie informacji. Stosując metodę SITA przyswajamy informacje wielokrotnie szybciej niż metodami tradycyjnymi. Zapamiętujemy szybciej i więcej, pamiętamy dłużej.

W metodzie SITA stan relaksu uzyskuje się dzięki wykorzystaniu urządzenia przetwarzającego sygnały z oddechu na bodźce świetlne i oddechowe. Urządzenie SITA pomaga osiągnąć stan relaksu oraz pozostać w nim podczas słuchania nagrań dźwiękowych przeznaczonych do zapamiętania.

W naszej pracowni znajduje się 11 stanowisk relaksacyjnych wyposażonych w urządzenie SITA, słuchawki, odtwarzacze mp3 oraz wygodne leżaki. Podczas zajęć uczniowie korzystają z podręczników SITA, dzięki którym rozwijają swoje umiejętność porozumiewania się w języku angielskim. Ponadto, metoda SITA wykorzystywana jest również na lekcjach języka angielskiego zawodowego, co pozwala uczniom w sposób łatwy i przyjemny opanować trudne fachowe słownictwo.

Informacje na temat przebiegu zajęć można śledzić na stronie www.szkola.sita.pl w zakładce Technikum nr 4 w Bytomiu na stronie głównej.

photo: Szymon Dzieciuchowicz

powrót