Energoelektronika jest nowoczesnym kierunkiem rozwoju nauki i techniki, łączącym wiadomości z elektrotechniki, elektroniki, maszyn elektrycznych,urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
Układy energoelektroniczne stosowane są we wszystkich gałęziach przemysłu. Ocenia się, że w krajach silnie uprzemysłowionych o nowoczesnej technologii około 80 procent wytwarzanej energii ulega przekształceniu przy użyciu urządzeń energoelektronicznych.

energo3

 

Obecnie, z uwagi na modę na kierunki informatyczne, zauważalny jest brak dopływu do przemysłu dobrze wyszkolonych specjalistów z zakresu energoelektroniki. Absolwent szkoły będzie więc albo idealnym kandydatem na studia na wydziałach elektrycznych, albo poszukiwanym i dobrze wykwalifikowanym specjalistą.

W Polsce przez ostatnie dwie dekady doszło do bardzo dynamicznego rozkwitu branży dot. budowy scen, nagłośnienia, oświetlenia oraz multimediów. Niemal każdy event, z udziałem publiczności wymaga zaangażowania profesjonalnego sprzętu oraz wykwalifikowanej obsługi.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy od września 2017 roku uruchamiamy innowację pedagogiczną „Realizacja oświetlenia estrady”.

Zakres wiedzy jaką przekażemy obejmuje elektronikę i systemy cyfrowego przesyłu danych, elektrykę, mechanikę (w przypadku obsługi tzw. urządzeń inteligentnych), optykę, a także wiedzę często dotyczącą kierunków artystycznych. Wszystko to w ścisłej współpracy ze znanymi profesjonalistami z branży estradowej.

Wybierz zatem razem z Nami swoją zawodową drogę! To od Ciebie zależy, czy chcesz zostać lighting designer’em, technikiem oświetlenia, programistą konsolety, czy też technikiem wysokościowym. My pomożemy Ci zdobyć potrzebną do tego wiedzę i umiejętności!

powrót