Jeśli interesujesz się grafiką, fascynują cię nowe media, jesteś kreatywny – jest to zawód dla ciebie. W trakcie nauki duży nacisk kładziemy na obsługę nowoczesnego oprogramowania w zakresie grafiki 2D oraz 3D. Absolwent zdobędzie umiejętności posługiwania się oprogramowaniem zarówno w systemach z rodziny Windows, jak i najczęściej stosowanym w profesjonalnych agencjach reklamowych systemie MacOS firmy Apple.

grafik3

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej ma duże możliwości podjęcia pracy. Jest on potrzebny w każdej niemal agencji reklamowej oraz we wszystkich firmach wydawniczych.

Od jego umiejętności zależy ostateczny wygląd ulotek, prospektów, gazet, kolorowych czasopism oraz książek. Ponieważ w wielu firmach osoba z takimi kwalifikacjami odpowiedzialna jest za stworzenie i administrowanie firmowym serwisem www, nasi absolwenci będą przygotowani również do projektowania zaawansowanych serwisów internetowych, wykorzystujących język PHP i bazy danych MySQL.

Innowacja pedagogiczna Projektowanie aplikacji internetowych na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu tworzenia aplikacji internetowych. Uczniowie poznają podstawowe programy i narzędzia niezbędne do tworzenia aplikacji i gier internetowych. Dodatkowe umiejętności zwiększą szanse absolwenta na rynku pracy oraz umożliwią wybór dalszej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej związanej z dynamicznie rozwijającym się rynkiem usług informatycznych.

Dla uczniów tego kierunku organizowane są również zajęcia dodatkowe z rysunku i malarstwa.
Zachęcamy do oglądnięcia prezentacji kierunku

powrót