Drodzy Absolwenci!

Przyszło nam się żegnać inaczej niż zwykle, ale nie zmienia to faktu, że to właśnie dziś kończy się w Waszym życiu kolejny ważny etap.

Mickiewicz miał sporo racji mówiąc, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.

Tę wiedzę o świecie i sobie zdobywaliście przez ostatnie cztery lata w Technikum nr 4, a teraz przyszedł czas pójść z tym bagażem doświadczeń w świat. Świat, który stwarza wiele możliwości, ale potrafi też zaskoczyć, pokrzyżować plany, zatrzymać rozpędzonego w biegu człowieka. I tu potrzeba tej mądrości, którą zdobywać będziecie przez całe swoje życie. Mówi się, że coś się kiedyś zaczyna i coś się gdzieś kończy, ale warto pamiętać, że tam, gdzie jedno się kończy, zaczyna się drugie.

Mijają cztery lata wytężonej pracy, wzlotów i upadków, chwil szczęścia i radości, czasem smutku i żalu, ale jak sądzimy, nie są to lata stracone. Wierzymy, że tych przyjemnych i wartościowych momentów i zdarzeń było zdecydowanie więcej. Mamy nadzieję, że po latach chętnie będziecie wracać pamięcią do szkolnych ławek, wspominając zawarte tu przyjaźnie, tlące się miłości, słowa swoich wychowawców i nauczycieli.

My z pewnością będziemy o Was pamiętać, czekając na wieści o Waszych kolejnych sukcesach. Przed Wami dorosłe życie, nowe wyzwania i obowiązki. Zbliżająca się matura to tylko rozgrzewka, bo prawdziwy egzamin dojrzałości trwać będzie przez całe życie. Jedni rozpoczną go nauką na poziomie wyższym, innym uda się zapewne znaleźć wymarzoną pracę.

Życzymy Wam wszystkim, kochani czwartoklasiści, abyście spełniali się w każdej dziedzinie życia, by udało się Wam zrealizować założone cele, spełnić najskrytsze marzenia. Bądźcie otwarci na świat, innych ludzi i nigdy nie przestawajcie się uczyć. Uczniem warto być przez całe życie, bo głód wiedzy, chęć doświadczania i ciekawość sprawiają, że wciąż się rozwijamy. To dzięki temu prawdziwie żyjemy. I właśnie tego dziś Wam życzymy – młodzieńczej pasji poznawania świata, która nigdy się nie wypali. Uczcie się podejmować mądre decyzje; uczcie się również na błędach – nie tylko własnych…

Pozostaje nam na koniec serdecznie pogratulować każdemu z Was wypracowanych wyników na świadectwie ukończenia szkoły i tego, że ostatecznie daliście radę. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Jednocześnie pragniemy pogratulować i  podziękować także Rodzicom naszych absolwentów, bo to był również Państwa ogromny trud. Dziękujemy po stokroć za wspólnie spędzony czas i życzymy wszystkiego, co dobre.

Szanowni Państwo, nie mówimy Wam „Żegnajcie!”, mówimy „Do zobaczenia!”

                                                                                           Społeczność „Elektronika”.