Z pracowni tej korzystają przede wszystkim uczniowie kierunków technik teleinformatyk (przedmioty zawodowe) ale również na lekcjach informatyki uczniowie klas o profilach – fotograficznym, awionicznym, lotniskowych służb operacyjnych, graficznym, elektrycznym.

Pracownia komputerowa wyposażona jest w zestawy komputerowe firmy Dell (16 sztuk) , ponadto posiada pełne wyposażenie pozwalające na naukę przedmiotów zawodowych w kierunku technik teleinformatyk ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotów takich jak: instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych i urządzeń sieci lokalnych, administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi, pracownia sieci komputerowych .

Na wyposażeniu pracowni znajdują się takie urządzenia jak: rutery czy switche zarządzalne czołowych producentów (mikrotik, tp-link, linksys) pozwalające na zajęciach z przedmiotów zawodowych na pełne przygotowanie uczniów klas teleinformatycznych do egzaminów zawodowych a następnie pracy w zawodzie.

Pracownia wyposażona jest w narzędzia i przyrządy (zaciskarki, noże kronowe, testery okablowania itp) wykorzystywane na zajęcia z montażu okablowania strukturalnego lokalnych sieci komputerowych.

Na wyposażeniu pracowni znajduje się nowoczesny projektor multimedialny firmy NEC oraz telewizor LCD.

 Ponadto:

Na wyposażeniu szkoły znajdują się nowoczesne tablety HUAWEI Matepad T10 LTE pozwalające na prowadzeni wypełni multimedialnych zajęć dzięki technologii LTE uczniowie mogą z nich korzystać np. podczas zajęć terenowych. W chwili obecnej tablety wspomagają uczniów podczas nauczania zdalnego.

 

 

powrót