Pracownia fotograficzna jest miejscem praktycznej nauki zawodu i zdobywania umiejętności warsztatowych, ale również przestrzenią gdzie poznaje się samego siebie, kształtują się charaktery, ćwiczy argumentację, samodzielność, podejmuje twórczy wysiłek i zaczyna się ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje.

Dysponujemy, jednym z najlepszych studiów zdjęciowych na Śląsku. Jest wyposażone, w podwieszany na suficie zestaw lamp firmy ELFO z serii QUANT PRO. Stosujemy do nich bogaty zestaw dyfuzorów, filtrów i blend. System oświetlenia umożliwia pracę w  świetle ciągłym i impulsowym bez zamiany lamp.  Studio  dysponuje  lustrzanką cyfrową z zestawem obiektywów stało ogniskowych i zmienno ogniskowych, w zakresie od 17mm do 200mm i osprzętem do makrofotografii.

W  ciemni naszym oczkiem w głowie  jest powiększalnik DURST, z głowicą barwną CLS500, o maksymalnym formacie powiększanego negatywu 4×5 cali oraz analizator barwny WALLNER.

Pliki cyfrowe obrabiamy, w  najnowszym pakiecie oprogramowania  graficznego:  Adobe Desing Standard CS6. Efekty obróbki oglądamy na monitorach firmy EIZO skonstruowanych z myślą o grafikach i fotografach.

Pracownia nr2 funkcjonuje w symbiozie z pracownią nr1. Korzystają z niego uczniowie z kierunku “Technik fotografii i multimediów”. Jest to wyspecjalizowane studio do rejestracji obrazu. 

Dysponuje dwoma planami zdjęciowymi i jest wyposażone w powieszane oświetlenie. Na jednym planie jest światło błyskowe o łącznej mocy 2400 Ws z możliwością pracy w ciągłym świetle halogenowym. 

Drugi nowy plan wyposażony jest w zestaw lamp fluorescencyjnych do realizacji głównie filmowych. 

Szkoła dysponuje rozbudowanym systemem fotograficznym firmy Canon i urządzeniami do stabilizowania aparatów w ćwiczeniach filmowych. 

Nowym nabytkiem jest aparat bezlusterkowy Sony.  W pracowni tej znajdują się komputerowe stacje graficzne do obróbki zdjęć i montażu filmów oraz drukarki termosublimacyjne DNP. 

powrót