W listopadzie tego roku, klasa 2D, 2D1 oraz 3D były wraz z p. Martą Zawadzką w Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich na wystawie pt. „Od czcionki do książki”. Wystawa poświęcona była Teodorowi Heneczku, piekarskim drukarzowi, wydawcy i redaktorowi, który w 1847 roku założył pierwszą polską drukarnię w Piekarach Śląskich. Wystawa składa się z 21 plansz oraz dwóch gablot z XIX- i XX-wiecznymi drukami piekarskich drukarzy: Teodora Heneczka, Karola Osadnika, Stanisława Czerniejewskiego.Wystawa odbyła się w ramach projektu „Po czcionce do książki. śladami piekarskiego drukarza Teodora Heneczka” dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”

Młodzież z naszej szkoły wysłuchała wykładu p. Łukasza Żywulskiego – autora wystawy, za co serdecznie dziękujemy.

Ciekawostką jest fakt, że w związku z 200. rocznicą urodzin drukarza i 170. rocznicą otwarcia przez niego pierwszej polskiej drukarni w Piekarach, postanowiono zaprojektować specjalny krój pisma.

Krój Heneczek jest wzorowany na czcionce użytej w książce „Matka świętych Polska, albo Żywoty świętych, błogosławionych, wielebnych, świątobliwych, pobożnych Polaków i Polek…”, wydrukowanej w Niemieckich Piekarach (obecnie Piekary Śląskie) w 1850 r. przez Teodora Heneczka.

Autorem kroju jest Damian Langosz – absolwent wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i zdobywca wyróżnienia za najlepszy dyplom w 2010 r.
Nasi uczniowie po zwiedzeniu wystawy, wykonali projekty graficzne, używając kroju pisma Heneczek.