Drodzy Uczniowie, przedstawiciele Firm oraz Instytucji,

uprzejmie informujemy, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, w związku z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju, podjęliśmy decyzję o zmianie sposobu realizacji 17 edycji programu

Dzień przedsiębiorczości.

Po konsultacjach z przedstawicielami szkół, firm i instytucji proponujemy realizację Dnia przedsiębiorczości w formie e-wizyt. Takie e-wizyty mogą się odbyć w wygodnym dla Państwa terminie do końca roku szkolnego. Szczegółowe wskazówki umieściliśmy w menu zakładek Uczeń, Firma i Szkoła jako E-wizyta.

Życzymy powodzenia!

Zespół Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Chcieliśmy jednocześnie poinformować, że uczniowie z naszej szkoły już zrealizowali ten projekt on-line. Czyli to nic trudnego !

Wszystkich zapisanych na ten program zachęcamy do jego realizacji. Macie czas do końca roku szkolnego.

Powodzenia !

Koordynator programu w Technikum nr4 w Bytomiu

 

Program Młodzi Przedsiębiorczy,

w którym uczestniczyli nasi uczniowie z klas drugich, to praktyczna i innowacyjna edukacja ekonomiczna oparta na możliwości wykorzystania zagadnień z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii w praktycznych działaniach. Program kształtował kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, planowanie i skuteczną realizację przedsięwzięć, a także postawy przedsiębiorcze, kompetencje matematyczne i umiejętności komputerowe.

Na platformie edukacyjnej uczniowie przez dwa semestry zmagali się z zadaniami z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości oraz realizowali projekt uczniowski. Mieli również do dyspozycji ekspertów z Wirtualnej Akademii Młodych Przedsiębiorczych.

Trzy zespoły uczniowskie:

z klasy 2ci w składzie: Ines Kaźmierczak, Sandra Spińczyk, Alicja Matusik

z klasy 2a/e w składzie: Szymon Olkowski, Piotrek Mizielski, Marcin Nocuń i Marcin Mojza

oraz z klasy 2d –  Patrycja Kwiek Magda Krupa, Daniel Janic, Kuba Kozłowski

ukończyli z powodzeniem sześć modułów programu i tym samym ukończyli projekt pomimo, trudnych warunków jakie obecnie panują.

Gratulujemy serdecznie !

 

SOCIAL INNOVATION RELAY

Social Innovation Relay – międzynarodowy konkurs na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w jednym z sektorów: edukacja, zdrowie, włączenie społeczne, jakość życia, zrównaważony rozwój.

Uczniowie w pierwszej kolejności musieli rozwiązać quiz z ekonomii społecznej a następnie wykonać studium przypadku.

W konkursie brali udział uczniowie klasy 4i : Monika Sobota,  Magda Wojciechowska, Dawid Szczęsny, Halina Konenc, Dorian Deska, Jakub Foryś

Patryk Serwatyński, Dawid Czaczkowski

Otrzymali certyfikaty uczestnictwa w programie SIR.