Marzec 2020 roku wprowadził ogromne zmiany w naszym dotychczasowym życiu. W jednej chwili – czas się zatrzymał. Nie wychodzimy z domu, nie uczęszczamy do szkoły, nie spotykamy się ze znajomymi.

Nie jemy w ulubionej restauracji.. nie chodzimy do kina..

Wiadomości w radiu, Internecie prasie i telewizji przepełnione są informacjamio wirusie i kolejnych zakażeniach.
To trudny czas dla wszystkich. Młodzieży, rodziców, nauczycieli.. dla naszych bliskich, znajomych i przyjaciół..

Jak sobie zatem radzić?
Na pewno warto zadbać o kilka ważnych aspektów naszego życia:

  • Przede wszystkim należy pamiętać o tym, ze niepokój jest normalny, trzeba dać sobie czas.. każdy z nas reaguje na tak ekstremalną sytuacje inaczej. Potrzeba tygodni aby zacząć odnajdować się w nowej
    rzeczywistości.
  • Utrzymywać stałe relacje ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną.. Technologia daje nam ogromne możliwości – wykorzystajmy je. Rozmowy on-line nie zastąpią oczywiście spotkania twarzą w twarz.. ale w tej  sytuacji pozwolą walczyć z poczuciem osamotnienia, podtrzymywać relacje ..i dbać o ważne dla nas osoby.
  • Warto wprowadzić stały plan dnia (inny w weekendy) co pomoże w dobrej organizacji nauki, odpoczynku i wprowadzi ład w codziennym życiu. Możemy także zapisywać sobie różne zadania, drobne cele na kolejne dni.
  • Zadbać o odpoczynek – to ważne, aby będąc zaangażowanym w naukę zdalna, prace nad zleconymi zadaniami, znaleźć także czas na odpoczynek. Dobrze, jeśli będzie on z dala od laptopa, telefonu i komputera. Wykorzystać ten czas – co to znaczy? Pomyślmy o rzeczach, które chcieliśmy zrobić, ale zawsze brakowało nam na nie czasu. Ten czas jest właśnie teraz. Zróbmy listę wszystkich ciekawych zadań jakie przed nami stoją.

Pomyślmy także ilu z codziennych, nielubianych czynności – teraz nie musimy robić

Polecam także „Darmowy pakiet antykryzysowy na czas kwarantanny” jaki można pobrać ze strony:
https://www.martabanout.com/pobierz

Zapraszam także do korzystania ze zdalnego wsparcia psychologiczno-pedagogicznego:
wsparcie psychologiczno-pedagogiczne w czasie pandemii

Marta Bonar-Tarnawa