W tym roku już po raz drugi w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Grafika. Jest to coroczne święto obchodzone 27 kwietnia, od 1995, w rocznicę powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików Projektantów (Icograda).

Ponieważ kierunek graficzny jest w Technikum nr 4 bardzo popularny, wielu uczniów było zaangażowanych w organizację uroczystości.

Po otwarciu imprezy przez Pana Dyrektora, uczniowie klasy 1D1, 2D oraz 3D (Marta Jarmark, Wiktoria Świętek, Agata Wiercioch, Izabela Czechowicz i Artur Florek) zaśpiewali piosenkę. Następnie prof. Akademii Sztuk Pięknych, dr hab. Dawid Korzekwa wygłosił dwugodzinny wykład o publikacjach cyfrowych.

Po wykładzie nastąpiła dyskusja i pytania zadawane przez naszych uczniów, na które pan profesor chętnie odpowiadał. Potem nasi graficy wystąpili z prezentacjami, omawiającymi najnowsze trendy w projektowaniu stron www (Adam Gallant z kl 2D), Agata Wiercioch i Martina Kaszta pokazały jak NIE projektować logo, czyli najsłynniejsze projektowe porażki, a Ewelina Bieniek i Dominika Kijak z 2D1 zaprezentowały kawały na temat grafików i projektantów. Cała uroczystość była poprowadzona przez Natalię Makowską i Dawida Srokę z kl. 1D1. Uczennice z klasy 1D1 upiekły ciastka, był też świeży popcorn.

Ostatnią częścią imprezy była ta poświęcona rywalizacji sportowej – gry, których tematem była wiedza dotycząca szeroko pojętej poligrafii, multimediów i grafiki komputerowej.

Na koniec zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Wszystkim, którzy umożliwili nam po raz kolejny obchody naszego święta i czynnie wzięli w nim udział – bardzo dziękujemy!