Drodzy Uczniowie,

w dniu dzisiejszym kończy się rok szkolny 2019/2020, który zapisze się w historii jako zdecydowanie odmienny od tych znanych nam do tej pory.

Bezprecedensowa rzeczywistość ostatnich miesięcy zamknęła nas w domach, a uczniów i nauczycieli pozbawiła możliwości fizycznego kontaktu. Dziś, z perspektywy czasu, możemy chyba śmiało postawić tezę, że wszyscy tęsknimy za niedocenianą często rutyną klasowych spotkań, rozmów, za stworzonymi relacjami. To bez wątpienia pozytywny wniosek i ,co ważne, nie jedyny taki.

Pozytywnie należy również ocenić fakt, że ostatecznie poradziliśmy sobie w tej trudnej sytuacji i za to wielkie dzięki. Podziękowania kierujemy do wszystkich naszych Uczniów oraz ich Rodziców, którzy podjęli trud organizacji nauki zdalnej w swoich domach, a co ważniejsze opieki nad swoimi pociechami w tym wymagającym czasie. Łatwo nie było, ale dotrwaliśmy szczęśliwie do końca i tylko to się liczy.

Pozostaje nam wierzyć w mądrość słów, że co nas nie zabije, to nas wzmocni i liczyć na to, że wyjdziemy z tego doświadczenia znacznie silniejsi.

Dziś składamy serdeczne gratulacje wszystkim tym, którzy otrzymują promocję do klasy programowo wyższej a szczególne wyrazy uznania kierujemy do tych młodych ludzi, którzy kończą rok szkolny z poczuciem satysfakcji i dobrze wykonanego zadania. Dla każdego z nich cel był inny, ale jeśli został zrealizowany mimo wielu trudności, radość powinna być podwójna.

Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć edukacyjnych i tego, jak dzielnie radziliście sobie w tym roku. Teraz pozostaje nam już tylko z nadzieją patrzeć w przyszłość i zrobić wszystko co w naszej mocy, by od września wróciła normalność.

Zatem żegnając się na te dwa wakacyjne miesiące, apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność bo dziś wiele od nas zależy.

Na koniec pragniemy życzyć całej społeczności Technikum nr 4 – zdrowia oraz spokojnych, słonecznych i dobrych letnich dni, które dadzą oddech od skomplikowanej codzienności. Do zobaczenia wkrótce.

Beata Kołodziejczyk.